קנו מעל 249 ₪ וקבלו משלוח חינם עד הבית
banner

בין גאות לשפל

בין גאות לשפל

חיינו מתנדנדים בין גאות לשפל, בין הצלחה לכישלון. ובהתאם יש לנו שתי זהויות. כאשר אנו בשיא – מצליחים ועם תחושה של התרוממות רוח, אנו רואים את עצמנו דרך השיאים של חיינו. וכאשר אנו בשפל – עם מצב רוח ירוד, עצובים ומדוכאים – אנו רואים את עצמנו דרך נקודות הנפילה שלנו.

כאשר אנו באחד, אנו שוכחים מהשני. והאמת היא – שאנחנו לא זה ולא זה. פיתוח עצמיות פנימית שלא תלויה בהרגשה טובה או לא טובה וזיהוי הכוח הטמון בנו, ידאג לכך שלא נלך לאיבוד בזמנים שטוב לנו וימנע את ההרס העצמי כשרע לנו.

הבעיה טמונה בכך שרוב בני האדם רואים את הבעיה או הקושי כגורם חיצוני, הנכפה עליהם ומעמיד אותם חסרי אונים כלפיו, בלי לדעת שבעצם קיימים כוחות פנימיים שיכולים לעצור ולחסום את אותו קושי מלחדור אל חייהם.

כמו אדם היושב מול חלון פתוח דרכו זורם אוויר מקפיא. קיימות בפניו 2 אופציות, האחת פסיבית והשנייה אקטיבית. או לשבת מול החלון ולסבול את הקור שנכנס, או פשוט מאוד לקום ולסגור את החלון ולחסום את כניסת האוויר הקר.

הנקודה הבסיסית בכל עניין המשברים הוא ביכולת ליצור חוסן נגדם ולא לתת להם להכנס פנימה, כי אז הם עלולים להתפתח ולתפוס תאוצה.

החיים אינם רולטה, שבה אנשים מסויימים מקבלים תמיד מספרים טובים, ורק אנחנו את המספרים הרעים. החיים הם יותר מכון כושר, שבו כל מה שקורה בא לנסות את חוסננו הפנימי. בעזרת הכוח המתנגד של הקושי – אנו מתחזקים מבפנים.

התשובה נמצאת בתוכנו

  • כל התשובות נמצאות בתוכנו, אלא, שאיבדנו את הביטחון להוציא אותן החוצה.
  • הצורך בצמיחה הוא צורך בסיסי – עלינו להתעורר ולהעיר את הזרעים בתוכנו.
  • להזיז את השלשלאות שכובלות אותנו ולהתחיל לקחת אחריות על החיים שלנו !!

איך עושים זאת ?

  • צרו מרחב פנימי של עוצמה שאינו מגיב באוטומט לכל גירוי חיצוני שלילי, אלא מבודד אותו ומפתח את היכולת לא לתת לו להשפיע עלי.
  • רק אנחנו יכולים לקחת אחריות על החיים שלנו ואף אחד לא יעשה זאת במקומנו – קחו אחריות מבחירה ולא מכוח.
  • הפסיקו להתעסק בסיבות, התעסקו בפתרונות – התעלמו משאלות כמו:’למה זה קרה לי?’, והתמקדו בשאלה:’מה אני יכול לעשות כדי להזיז את חיי קדימה?’.
  • הרגישו היכן יושב בגוף הרגש שאותו ברצונכם לשחרר: פחד, דאגה, כעס, תסכול, חוסר אונים או לחץ והחליפו את הרגשתכם בתחושות של אופטימיות, חמלה ואהבה.
בהצלחה !!!

קטגוריות: כללי

כתבות נוספות

דברו איתי
Whatsapp icon
Whatsapp icon חלי אני רוצה להצטרף
נגישות