קנו מעל 249 ₪ וקבלו משלוח חינם עד הבית
banner

דיאטה לילדים

הרזיה לילדים- איך לעשות את זה נכון?

עודף משקל הוא נושא שמלווה, בדרך כלל, בלא מעט מבוכה, רגשי נחיתות ודימוי עצמי נמוך. ילדים הסובלים מעודף משקל נאלצים, לא אחת, להתמודד עם התופעות המדוברות, כשלא פעם הן מלוות גם בחוסר סובלנות ותוקפנות מצד הסביבה. עולם הילדים הוא עולם לא קל, ובמיוחד לא לילדים הסובלים מבעיות משקל. כמובן שכהורים, עולה בנו מיד הרצון לגונן, לומר לילד שלנו שאינו צריך הרזיה, ושאנחנו אוהבים אותו ללא תנאי וללא קשר למראה חיצוני ותכונות אחרות. תמיכה מסוג זה היא חיונית, ומהווה מפתח ליחסים בריאים של הורים וילדים, אך  במקרה זה היא אינה מספיקה.

עודף משקל אצל ילדים יכול להיות ביטוי לשלל בעיות, שחשוב מאד שאנו כהורים, נדע לזהות. הבעיות עשויות להיות בעיות הקשורות לגנטיקה אך גם בעיות הנובעות מהרגלי אכילה לקויים (בד'כ כאלו המשותפים לכל בני הבית). אם לא נדע להיות תקיפים ומודעים לבעיות המשקל של הילדים (אולי מחשש לפגוע בהם ואולי מחוסר תשומת לב), עלולות אלו להכות שורש וללוות אותם גם בחייהם הבוגרים.

איך מעלים נושא כמו הרזיה בפני ילדים הסובלים מבעיות משקל?

קודם כל – בעדינות… אין צורך לעשות דרמות: הרזיה איננה 'אסון'. להיפך: היא תהליך חיובי שיכול לשפר את איכות חייו של הילד ואת בטחונו העצמי גם יחד. יתירה מכך, הרזיה היא תהליך שהופך קל יותר ברגע שהוא נחווה ביחד. כהורים חשוב שתהוו דוגמא אישית. החליטו כי כל בני הבית הולכים לעבור יחד תהליך של הרזיה, ואם אין בכך צורך – פשוט התחילו לאכול נכון. כולם יצאו נשכרים, והילדים ירגישו שיש להם תמיכה משפחתית מורחבת וחזקה – תנאי חשוב לכל תהליך הרזיה.

התופעה של עודף משקל בקרב ילדים הולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות. הג"אנק פוד, המיעוט בפעילות גופנית בחוץ ושפע החטיפים העצום נותנים את אותותיהם. דווקא בשל כך אסור להקל ראש בתופעה. הרזיה היא, קודם כל, הדרך של הילד שלכם להיות בריא יותר ולנהל אורח חיים תקין. הרזיה תאפשר לילדכם לרכוש הרגלי אכילה נכונים שילוו אותם כל חייהם.

קטגוריות: כללי

כתבות נוספות

נגישות