הצטרפות לקבוצת חלי ממן
שם
טלפון
דוא"ל
יישוב
 

חלי ממן ואחריות במקומות עבודה

חלי ממן ואחריות במקומות עבודה

האם אתם מוצאים את עצמכם אומרים לעיתים קרובות "אין לי כוח לתוכנית", "אין לי כוח לקבוצה" "אין לי כוח לרזות"? אם כן, יש סיכוי שאתם שקועים עמוק בתוך הרגלים. עושים את אותם דברים, חושבים את אותן מחשבות. אין סקרנות, אין אתגר, אין יצירתיות אלא יש רק שיגרה וזה מתיש!

מתי עשית משהו חדש? מתי היה לך זמן למשהו חדש?

כשהזמן שלנו מתמלא בדברים קבועים, כשהראש תמיד עסוק באותם עניינים, כשרעיונות חדשים לא מתפתחים, אנחנו לא פנויים אלא בעיקר משחזרים רעיונות ישנים. אמנם אנחנו צמאים למשהו חדש בחיים, אבל לא שמים לב שאנחנו בעצם לא פנויים לו. כשבכל זאת משהו חדש מצליח להזדחל אלינו, יתכן שלא נזהה אותו.

מה אף פעם לא עשיתי בתוכנית? מה אני עושה שוב ושוב ומשעמם אותי אך איני משנה?

'יום אחד אשתי התקשרה אלי ואמרה לי – אתה חייב לצאת היום מוקדם מהעבודה ולהכין לילדים ארוחת צהריים. יצאתי שעה מוקדם. הגעתי הביתה, הכנתי סלט קטן, חביתות וסלט טונה. הקפצתי לחמים בטוסטר וקראתי לכולם לבא לאכול. התישבתי עם הזאטוטים שלי, סגרנו טלויזיה. הם רבו קצת, נפל להם הסלט לצדדים והם דרשו סיפור ושוקו לפני סיום הארוחה. אחרי שניקיתי את הכל ניגש אלי הגדול שבהם ואמר לי 'אבא, זו היתה הארוחה הכי טובה שהיתה לי בחיים'. ולא עשיתי שום דבר מיוחד. לא יצאנו לפיצה ולא לקחתי יום חופש.'


איזון בין העבודה לחיים ותהליך ההרזייה הוא חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו עכשיו. אז לשם הצלחתו אנחנו צריכים לעצב אותו כך שהוא ישתלב בצורה מאוזנת ונכונה עם יום העבודה. כי אם אנחנו לא נעצב את יום העבודה עבור עצמנו, משהו אחר יעצב אותו עבורנו, לא לטובתנו. הבריאות שלנו באמת תלויה רק בנו. לא במקום העבודה, לא בבוס ולא ב'מערכת'. האחריות והשליטה בסגנון החיים שאנחנו רוצים להוביל – נמצאים בידנו. לשם כך עלינו ממש לשבת, ולבנות את המסגרת הנכונה לעיצוב מדוייק של יום העבודה שלנו. ועכשיו זה הזמן. לא 'כשנתפנה', 'כשיגמר הפרוייקט', כשהחופש יתחיל, כשהבוס יחזור - עכשיו. איך עושים את זה? לוקחים אחריות. – מנסים ליזום סביבת עבודה אחרת:

במהלך המודעות לסביבה, ובחודש ארגון יום העבודה אנחנו מרימים את הדגל לעשיה וליוזמה במקום העבודה. בלי מלחמות, בלי מהפכות גדולות  - איפה שאפשר מעלים מודעות במקום העבודה, ומתחילים במטבחון. כל יוזמה מתקבלת בברכה – ירקות חתוכים, פירות בקערה, בקבוקי מים במקרר, החטיפים והמתוקים נכנסים לשקית לתוך הארון והדלת נסגרת אחריהם. הנה איך שמטבח אידיאלי במקום העבודה צריך להראות. מטבח שמאפשר בחירה טובה בנוחות, בניראות טובה ובתחושה של - הבחירה הטובה שלי היא הנורמלית:

  1. מקרר תקין. נקי. עם אפשרות לשים בו את המנה שלך בנעימות ובביטחה.

  2. מזווה סגור שאליו מכניסים את כל מה שלא רוצים שהעיניים יראו ויתפתו.

  3. קערת פירות על השולחן, מזמינה ונעימה.

  4. נקיון – בכיור, על השיש, השולחן, הכיסאות והרצפה.

  5. קצת מאמרים בנושאי בריאות, לקריאה קלה ומרעננת.

  6. מתקן למים קרים.

  7. מיקרוגל שיאפשר חימום של האוכל.

  8. תרבות החגיגות והישיבות: מה מגישים בישיבות, איך חוגגים ימי הולדת, עם מה חוזרים מחו"ל, איפה מונחים השוקולדים והעוגות המזדמנות, לאן יוצאים בצהריים.

  9. גמישות בלוחות הזמנים: היכולת לקחת הפסקה להתרעננות ולעשות בה פעילות טובה להפעלת הגוף.

בהצלחה!

חלי ממן