הצטרפות לקבוצת חלי ממן
שם
טלפון
דוא"ל
יישוב
 

הסוד לשינוי

"הסוד לשינוי הוא למקד את כל האנרגיה
לא במלחמה בישן, אלא בבנייה של החדש" (סוקרטס)

לכל אחד ואחת מאתנו יש עוצמות, כישורים, יכולות ותכונות מדהימים,
שבעזרתם הוא יכול להצליח בתהליך ההרזיה ובתחומים רבים בחיים.
למרבה האירוניה, לא תמיד אנחנו מאמינים שאנחנו יכולים לעשות זאת,
בגלל הביטחון העצמי שלנו שזקוק לתמיכה ולעידוד.
ככל שהביטחון העצמי שלנו יהיה גבוה יותר – נוכל לחוות הצלחות רבות יותר.

"בלי סדר דבר לא יכול להתקיים. בלי תוהו, דבר לא יכול להתפתח"

חזקו את היכולות שלכם ואת הנכונות להעז ולפעול כדי להצליח בתהליך ההרזיה – מחקרים מראים כי אנשים בעלי ביטחון עצמי גבוה אינם חוששים מכישלון ולכן הם מנסים שוב ושוב לפעול כדי להצליח. לעומת זאת, אנשים עם בטחון עצמי נמוך לעתים קרובות נמנעים מפעולה למרות שסיכויי ההצלחה שלהם יכולים להיות טובים.

רשמו לפחות שני דברים שאתם נהנים מהם והם תורמים להרגשה הטובה שלכם עם עצמכם – האם הם חלק מחייכם כיום? ביטחונכם העצמי יעלה כאשר תעשו דברים הקשורים ליכולות הטבעיות שלכם. למשל, האם במקום העבודה שלכם אתם עושים דברים שקשורים ליכולות אלה? האם אפשר לעשות כך גם בתהליך ההרזיה?

ליהנות מכל הישג בדרך – אנשים בעלי ביטחון עצמי גבוה מחזקים ומעודדים את עצמם ליהנות ולהעריך כל הישג קטן בדרך, גם בתהליך ההרזיה. ההנאה נותנת להם אנרגיה שמחזקת את המוטיבציה בתהליך ההרזיה לעוד ועוד. לחברים יש השפעה גדולה מאד על ביטחונכם העצמי. נסו לשהות במחיצת אנשים שיכולים להעצים אתכם. כמו כן, ביטחון עצמי גבוה קשור להשקפת עולם בריאה על החיים.

האם האנשים המשפיעים ביותר על חייכם הם בעלי השקפת עולם חיובית ובריאה?
אם כן – שוחחו איתם, הבינו את נקודת הראות שלהם ונסו לאמץ כמה רעיונות חיוביים על החיים.

אין כניסה לפרפקציוניזם מיותר – אנשים בעלי ביטחון עצמי גבוה אינם עוסקים בחיפוש אחר המושלם (אין מושלם בתהליך הרזיה! ובכלל, אין מושלם בחיים. יש רק אנשים שלמים). אנשים בעלי ביטחון עצמי גבוה מסוגלים להבחין בין מה שחשוב למה שלא חשוב ולהתמקד בעיקר, בדברים החשובים באמת. המוטיבציה תלויה בעיקר באמונה שלנו שאנחנו יכולים להצליח –"מסוגלות עצמית". אני יכולה להתאפק בארוחת שישי! אני יכול להתמודד עם הבורקסים בחדר הישיבות! אנחנו יכולים להתמיד ולהצליח, אנחנו יכולים לייצר לעצמנו אורח חיים נכון ובריא!

חשוב שתהיו אסרטיביים בתהליך ההרזיה – לאנשים בעלי ביטחון עצמי גבוה קל להיות אסרטיביים בתהליך ההרזיה שלהם. קל להם להציב מטרות קטנות וגדולות ולהשיג אותן. קל להם להגיד בקול רם לסובבים אותם, ולעצמם, מה הם רוצים ומה לא, מה הם מעדיפים לאכול ומה לא וכיצד הם מעדיפים לנהוג או לא לנהוג.

"אתה יכול לסמוך על העיניים שלך רק כשהדמיון ממוקד"

בהצלחה,
חלי ממן.