הצטרפות לקבוצת חלי ממן
שם
טלפון
דוא"ל
יישוב
 

חלומות הם לא בשביל אחרים, הם בשבילך


חלומות הם לא בשביל אחרים – הם בשבילך, הכל אפשרי - גם באוקטובר!

חוזרים לשגרה המבורכת אחרי כל החופש והדרור. כמו שטוב החופש, טובה השגרה ובפרט להרזיה. השגרה שומרת עלינו. היא ברורה, אין בה הפתעות. אנחנו שולטים בה ויכולים להתארגן בה בצורה יעילה. כדי להצליח בה, חשוב לתכנן את השגרה מראש: איך מתחיל היום המרזה שלנו? האם יש ארוחת בוקר ביום הזה? האם אנחנו אורזים מראש אוכל למשך היום? ואם לא, מה בתכנון?  מה קורה בסוף היום? האם יש לנו במזווה אוכל שנוכל להכין במהירות ובבריאות? האם כשאנחנו מגיעים הביתה, בסוף היום, הבית מעוצב בצורה שעוזרת לנו לרזות – הארון, המקרר, שולחן האוכל, השיש. איך אנחנו מתנהלים במרחב, טוב לנו? איפה הפיתויים? האם ארזנו אותם נכון? האם הסרנו אותם מטווח ראיה ובמקומם שמנו דברים טובים, משמחים שעוזרים לנו?

"אתגרים הם מה שהופך את החיים למעניינים, ולהתגבר עליהם זה מה שהופך את החיים לבעלי משמעות."


איך הינו רוצים שיהיה וקדימה – זה הזמן להגשים חלומות. כשנדע מה אנחנו באמת רוצים, שום דבר לא יעצור אותנו. והדרך היא דרך הכללים, והעיצוב. הם יעזרו לנו לעשות את זה. לבצע, ליישם את החלום. איך אנחנו יכולים לשנות את הסביבה כך שתעזור לנו (מי בסביבה יכול לעזור לנו? מה אנחנו צריכים ממנו? איזה שפה אנחנו צריכים לדבר איתו? מה בסביבה בעצם מפריע לנו ואיך אנחנו מזיזים אותו כך שלא יטריד אותנו יותר. יפתה אותנו יותר). החזרה לשגרה היא רגע של התחדשות. ועל הרגע הזה אנחנו צריכים לקחת אחריות. זה זמן טוב לתכנון מראש לא רק של היום או של מחר, אלא של ה'בדרך כלל'. והכללים שאנחנו קובעים בהתחלה, בזמן שכולם מוכנים להתחדשות ולחויות חדשות, מתמסדים חזק. איתם מתחילים, ואיתם ממשיכים. ואם קשה, זוכרים – אחרי המעשים נמשכים הלבבות. בואו ניצור את המציאות, ואחר כך נצלול אליה. בעזרת השאלות שנעלה והתשובות שניתן נעצב לעצמנו מרחב שיעזור לנו להצליח. משנסים מתניים ויוצאים לדרך!

הכל אפשרי – מכירים את זה שמצד אחד אתם ממש רוצים לרזות אבל מנגד בטוחים שכבר ניסיתם כל מה שאפשר. צאו מנקודת מוצא שכל דבר הנו אפשרי אם תחשבו שהוא כדאי. חלומות יכולים להיות קשים להשגה, אבל אפשריים באמצעות התמדה, מאמצים ועשייה בלתי פוסקת.

האם ההרזיה היא כדאית מאוד עבורך? האם העשייה שלך בלתי פוסקת ?

העשייה הזו תלויה רק בך – בעולם כולו ישנם דברים שלא תלויים בך אך בהרזייה רק אתה יכול לעשות למען עצמך – אף אחד לא יכול לרזות בשבילך. אף אחד לא יכול לבצע את הפעולות במקומך. ועשייה היא מילת המפתח בהרזיה – וככל שתשקיע יותר – כך תרזה יותר. ממש כמו שעות נוספות בעבודה, או בלימודים, לציונים גבוהים יותר.

איזה פעולות אני כבר יכול להשקיע היום? עכשיו?

תמיד יש נתיב קדימה – בכל תהליך הרזייה ולא משנה מהו המצב ההתחלתי יש נתיב קדימה שיעזור לכם להתקדם אל עבר היעד המבוקש. בדקו מה קרה בדרך? (הפסקתי לבדוק כמויות, הפסקתי להכין אוכל טעים, הפסקתי להיות מתכונן ומאורגן). מה חסר לתהליך שאם נוסיף אותו יהיה הבדל ? (שפע של ירקות חינמיים, להזכיר לעצמי למה זה חשוב לי, פעילות גופנית, דיבור חיובי עצמי)  מה צפוי לי בהמשך התהליך?  (מחסומים מוכרים, מחמאות, הצלחות קטנות טעימות).

בהצלחה!

חלי ממן