הצטרפות לקבוצת חלי ממן
שם
טלפון
דוא"ל
יישוב
 

"בחן את עצמך" – השעשועון המפורסם גם בחלי ממן

יש הבדל מהותי בין כוונה לבין החלטה, והמוח שלנו יודע לתעתע בנו טוב מאוד. אנו משכנעים את עצמנו שאנו בתהליך של שינוי, בעוד למעשה אנחנו לא משנים דבר. בין אם מדובר בשבוע הראשון שלכם בקבוצה ובין אם הנכם משתתפים ותיקים יותר: בחנו את עצמכם וכך תדעו במה להשתפר כדי להתקדם בתהליך ההרזיה שכה חשוב לכם:

האם הבית מסודר ומאורגן?
האם סידרתם וארגנתם את הארונות, המזווה, המגירות, שולחן האוכל והמקרר כך שיעזרו לכם ולא יכשילו אתכם? האם ערכתם רשימת קניות שתעזור לכם להכניס הביתה רק ידידים רצויים (חטיפי אנרגיה, פירות, ירקות, גבינות, מעדנים וכדומה) או שהכנסתם גם ידידים בלתי רצויים (אתם מכירים אותם היטב)?

האם סיימתם עם התירוצים או שאתם משתמשים בהם שוב ושוב? הילדים, הבעל, העבודה, הצבא, השכנה, ההורמונים, הגוף המקולקל... אל תדחו את התכנית למחר. מעוניינים בשינוי? התחילו ליצור אותו עוד היום, ברגע זה ממש.

האם ערכתם יומן אכילה? או שרק תכננתם? כל ביס נחשב, כולל זה שלא רשמתם וכולל זה שאכלתם בעמידה! האם התחלתם לרשום ולהיות מודעים לכל מה שאתם אוכלים? האם אתם רושמים הכול? כולל שתייה ונשנושים. עצם הרישום מכניס אותנו למודעות שיכולה למנוע אכילה מיותרת.

האם אתם מודדים כמויות? גודל ההצלחה כגודל הצלחת – כף זה לא כפית או מצקת! צלחת אינה קערה! כל תוספת תופסת וכל פרוסת עוגה דקיקה היא עדיין פרוסה של עוגה מיותרת (אלא אם כן היא מותרת).

האם הזכרתם לעצמכם למה אתם רוצים להיות רזים? האם שמתם על המקרר תמונה שלכם, משפט או משהו קטן שיזכיר לכם למה זה שווה את זה? למה לא כדאי לפתוח אותו כל רגע? למה לא כדאי לנשנש?

האם אתם חוזרים הביתה מורעבים
מיום עבודה או לימודים? ודאו שסלט ירקות ומרק ירקות יחכו לכם בשובכם. האם אתם מכינים תפריט מראש? האם אתם מבשלים מראש לכמה ימים? האם אתם יכולים לדאוג לעצמכם או לבקש ממישהו אחר לדאוג שלא תחזרו הביתה רעבים ותתנפלו על הדברים הנגישים והמשמינים?

האם הגישה שלכם חיובית?
האם אתם משאירים מאחור כל גישה תבוסתנית, שלילית ומרפה ידיים? כל מה שקרה עד היום שייך לעבר. האם אתם מכניסים לחיים שמחה וצחוק בכל דרך אפשרית?