הצטרפות לקבוצת חלי ממן
שם
טלפון
דוא"ל
יישוב
 

"בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים"

כיצד אתם רוצים לראות את עצמכם בחג? אחרי החג? בקיץ? בחורף?
מהיכן אתם רוצים לצאת? האם אתם מרגישים חופשיים? שולטים?
חירות וחופש – מה צריך לקרות כדי שתרגישו כך?

האם אנחנו כפופים לחלוטין לרצונם של אנשים אחרים? האם אנחנו כנועים לאוכל? מצייתים לכל דחף, ולו הקטן ביותר, שמזדמן לנו? האם אנחנו שותקים ומוותרים לדחפים האלה? האם זהו הרצון האמִתי שלנו – לאכול? האם כיבינו לחלוטין את החלום להיות רזים?

האם נכנענו לחוקי המציאות – לעבדות למזון? ממש לא!! לכן אנחנו כאן – לקבל עזרה!
בכל רגע ורגע החופש לשנות ולעצב את חיינו הוא שלנו ורק שלנו!!

קביעת תכנית עבודה נפשית לקראת חג הפסח המתקרב:
חשיבה חיובית – בפסח הזה אנחנו חופשיים להיות מי שאנחנו רוצים ולאכול כפי שאנחנו רוצים.
שינוי דפוסי אמונות וחשיבה – בפסח הזה אנחנו משנים את הדיבור הפנימי שלנו. אנחנו משאירים את האמונות החיוביות ומשחררים את האמונות השליליות.
ניקיון מטורף – בפסח הזה אנחנו מנקים את עצמנו מרגשות לא טובים כמו כעס ומרמור וסולחים לעצמנו על טעויות העבר. אנחנו לוקחים אחריות מלאה על מה שקורה לנו.
אהבה עצמית – בפסח הזה אנחנו מתכנתים את התת-מודע שלנו: "אני אוהב את עצמי", "אני מקבלת את עצמי בדיוק כפי שאני", "אני מעריך ומכבד את עצמי".
בזמן הבישול – הפעילו מוסיקה טובה שאתם אוהבים, קחו סוכריה ללא סוכר והניחו משקה לימונענע מרענן על השיש. אל תתפתו לטעום מהסירים.
צעידה שווה – אתם כבר יותר משלוש שעות במטבח? כבו את האש, נעלו נעלי ספורט וצאו לצעידה.
האצילו סמכויות – אתם המארחים? לא מוכרחים לעשות הכול, להתמוטט ואז להתנחם באוכל משמין כי "מגיע לי" – היעזרו באחרים, חלקו משימות גם לאורחים.

פסח הוא מבשר האביב וזו הזדמנות להגיש סלטים טריים (סלט כרוב, סלט ירקות, סלט עגבניות שרי ועוד שפע של רעיונות) בכלים יפים וגם לקשט את השולחן בפרחים. הגישו משקאות דיאטטיים ומצות קלות.
קחו מכל מנה רק פעם אחת. כשמנסים קצת מזה וקצת מההוא, זה מתכון בטוח לאכול הרבה. נסו להמעיט בארוחות משפחתיות – אוכל ועוד אוכל, עוד עייפות ועוד פיתויים, מה עם קצת חופשה לנפש... לא מגיע לי?
תכננו גם טיולים ולא רק ארוחות. שיא הפריחה החודש, נצלו זאת! היו מיטיבי לכת ולא רק מיטיבי לסת ☺