הצטרפות לקבוצת חלי ממן
שם
טלפון
דוא"ל
יישוב
 

חייבים להשתיק את השדון המעכב....

חייבים להשתיק את השדון המעכב....

אם הייתם שואלים אמריקאי ממוצע לפני מספר שנים מה הסיכוי שנשיא שחור יבחר לנשיאות, כנראה שהייתם נתקלים בהרמת גבה. את ברק אובמה זה לא עצר. החשש הוא בסך הכול שדון שלוחש לנו באוזן "לא כדאי לך". כל מה שצריך לעשות הוא להשתיק אותו ולרוץ קדימה. במציאות של ימינו הדבר המסוכן ביותר הוא לא להסתכן כלל. רובנו פועלים לפי הנורמה ועושים הכל כדי למנוע טעויות. אנחנו לא עוזבים משרה מעיקה בגלל החשש מאובדן הקביעות, או לא עוזבים קשר זוגי גרוע, בשל החשש להישאר לבד כל החיים. אנשים מצליחים רואים את הסיכוי שמעבר לסיכון. כמובן שאתם עלולים להיכשל במהלך כלשהו, וייתכן שהקשר הבא לא יופיע תוך חודשיים, או שתחליפו מספר עבודות עד שתמצאו את המקום הנכון, אך המצליחנים אינם חוששים מכישלון, אדרבה, הם משתמשים בו ולומדים ממנו. ניהול סיכונים אולי ימזער הפסדים, אך בוודאי לא יביא אתכם להצלחה המיוחלת.

חלי ממן מלמדת כיצד להשתיק את השדון המעכב וכיצד להוציא את הסופרמן שטמון בכל אחד מאיתנו :

מייקל ג'ורדון החטיא מעל 9000 זריקות בקריירה שלו. הוא הפסיד כמעט 300 משחקים, וב-26 הזדמנויות סמכו עליו לקחת את הזריקה המכרעת במשחק והוא פספס. "ניסיתי שוב ושוב ושוב בחיי", הוא אמר כשנשאל על כך, "וזו בדיוק הסיבה שהצלחתי". התמדה לאורך זמן היא שם המשחק בהצלחה. ההצלחה לרוב איננה עניין רק של מזל או כישרון נדיר. על פי רוב היא תוצאה של התמדה וכושר עמידות נדירים. התקשורת מחזקת אצלנו את האשליה של הצלחה באינסטנט, שכדי להצליח צריך פשוט להתגלות, אבל הצלחה אמיתית תלויה בהתמדה ובהשקעה לטווח ארוך. חוק המספרים הגדולים נכון גם להצלחה, ככל שננסה יותר – כך נצליח יותר.

אנשים מצליחים מאמינים בעצמם ובהצלחה שלהם ולא עסוקים בהשוואות. אולי אתם לא הכי יפים, הכי חכמים או הכי מוצלחים, אבל תאמינו לי, אתם מספיק טובים כמו שאתם. לפני שאתם יוצאים לכבוש את ההצלחה הבאה – הזכירו לעצמכם שוב ושוב את התשובה לשאלה "למה זה מגיע לי?". וכדאי שהתשובה תהיה נחרצת וברורה.

אנשים מצליחים לוקחים אחריות. הם אינם תולים את הצלחתם או כישלונם בנסיבות חיצוניות ואינם נכנסים לעמדת קורבן שמסביר מדוע אי אפשר. חפשו פתרונות וקחו בעלות על הסיטואציה. אל תחכו שמישהו יגדיר לכם את תפקידכם או יפנה לכם את הדרך. חישבו דרך קבע איך ביכולתכם "לשפר את פני הדברים" וכיצד ניתן לעצב מחדש את חייכם.

לחלום ! לחלום ! לחלום -  גישת ה"סוד" טוענת כי מחשבה יוצרת מציאות ומחקרים מצאו שהמוח לא ממש מבדיל בין פעולות שנעשו בדמיון לפעולות שנעשו במציאות. זה אולי נשמע כמו מדע בדיוני, אבל לפעמים חלומות מתגשמים. נסו את זה בבית - גם אם לא ייצא מזה כלום, זה בסדר להקדיש כמה שניות ביום למחשבות טובות. תנו מקום ליצירתיות, לחלום ולדמיון שאבדו בדרך מהילדות לבגרות. האם הפסקנו לחלום משום שהזדקנו, או שמא הזדקנו משום שהפסקנו לחלום? 

אקשן ! עשייה ! האנשים שמצליחים מעל ומעבר לממוצע, אינם רק מבינים מה היא הצלחה אלא הופכים אותה לעשייה היום יומית שלהם. בחר עקרון אחד שמדבר אליך והפוך אותו לשגרת חייך. אל תיפול למלכודת הנפוצה ותסתפק בקריאת המידע חדש, תהנהן בראש ולא תעשה איתו דבר. אנשים מצליחים מסיימים לקרוא את הכללים הקודמים ומתחילים לעשות, היום, עכשיו.

"אם בניתם מגדלים באוויר, עמלכם אינו לשווא, שם הם צריכים להיות. כל שנותר לכם לעשות זה ליצוק את היסודות תחתם". (הנרי דיוויד תורו)