קנו מעל 249 ₪ וקבלו משלוח חינם עד הבית
banner

התחפושת שלי תהיה פשוט אני

דיאטה בחג פורים

בפורים אי אפשר שלא לחשוב על מסכות ותחפושות. כולנו עוטים מסכות בנקודות שונות בחיינו, ולא רק בחג פורים. המסכות מאפשרת לנו ליהנות בדרך כלל מה”כאן ועכשיו”. למשל, מסכת ההכחשה: “תאכל את העוגה, חיים רק פעם אחת”.

חלי ממן מבקשת מכולנו להסיר את המסכות כדי לאפשר התחדשות וחזרה לחיים מתוך ראייה אמִתית וכנה של המציאות, מתוך יכולת להתמודד עם מפחי נפש, מתוך יכולת מופלאה לשפר תקשורת ובעיקר – מתוך יכולת לפתח הקשבה ממקום נקי ואמִתי. בפורים הזה נבחן את עצמנו ונחליט להסיר את המסכות לאט-לאט ,כדי להתחבר ל”אני” האמִתי שלנו, שיעזור לנו להצליח בתהליך ההרזיה.אילו תחפושות לבשתם במהלך חייכם? איזו תחפושת הכי אהבתם?
איזו מסכה, אם הייתם מורידים, הייתה משנה את חייכם? איך זה היה קורה?אמצו חשיבה אופטימית וחיובית, שחררו את העבר והתחילו לאהוב את עצמכם.

דאגו לנקות את הבית ממאכלים לא רצויים, היעזרו ברשימת הקניות המומלצת. חשוב מאוד שהאוכל יהיה זמין, מזמין וטעים, סגלו לעצמכם שש ארוחות לאורך היום.אוזני המן – הבעיה התזונתית מתחילה מהבצק הפריך, המהווה כ-80% מהקלוריות. הבצק עשוי בדרך כלל מקמח לבן ושומן מוקשה (מרגרינה/חמאה).

אוזן המן מכילה בין 150 ל-250 קלוריות ליחידה, תלוי בגודל ובמילוי. בכל שנה צצים מילויים חדשים ומפתיעים והמבחר עצום. יש לזכור שגם אם אוכלים אוזני המן ללא סוכר, הערך הקלורי של המאפה כמעט זהה למאפה עם סוכר, מכיוון שמרבית הקלוריות הן בבצק. המילוי עצמו, גם ללא סוכר, מכיל לא מעט קלוריות.


אלכוהול “עד דלא ידע” – אלכוהול מכיל לא מעט קלוריות. הוא סוג של פחמימה בעלת מבנה ייחודי – גרם אחד של אלכוהול מכיל 7 קלוריות (לעומת 4 קלוריות בגרם של פחמימה רגילה). שתייה מרובה כדרך קבע היא מסוכנת ועלולה לפגוע בתפקודי כבד, לגרום לעליית טריגליצרידים (שומנים בדם) ולהפריע לפעילות של תרופות מסוימות. יתרונות בריאותיים – לשתיית יין אדום יש יתרונות בריאותיים שהוכחו מחקרית. תהליך התסיסה שעוברות קליפות הענבים במהלך הכנת היין מאפשר מעבר של נוגדי החמצון אל היין. נוגדי החמצון מסייעים בהפחתת הכולסטרול ומגנים מפני מחלות לב ומחלות כלי דם. תרכובות אלה לא יימצאו ביין הלבן, כי בתהליך ההתססה שלו אין מגע בין היין לקליפות. לכמות יש מחיר – כששותים כמות גדולה ההטבות הבריאותיות כבר אינן משמעותיות ועלול להיגרם נזק.

זכרו: ככל שהמשקה מכיל אחוזי אלכוהול גבוהים יותר, הוא מכיל יותר קלוריות! כוסית יין אדום/לבן מכילה 100-80 קלוריות וכוסית יין מתוק – 175 קלוריות. אז מה עושים? נהנים וחוגגים, כי “משנכנס אדר מרבין בשמחה”, אך לא מגזימים.

Babushka

כתבות נוספות

דברו איתי
Whatsapp icon
Whatsapp icon חלי אני רוצה להצטרף
נגישות