קנו מעל 249 ₪ וקבלו משלוח חינם עד הבית
banner

מעגל השינוי

השינוי הוא תהליך מתמשך, המורכב משלבים רבים ומתחנות רבות. הוא פועל במעגליות ונמצא בתנועה מתמדת. בצורה זו אנו יכולים להתקדם אך באותה מידה גם לחזור אחורנית. משך השהות בכל שלב או בכל תחנה משתנה בין אדם לאדם בהתאם לתהליך אותו הוא חווה. אם נדע לזהות את מקומנו במעגל, יכולת ההיערכות וההתמודדות שלנו עם אותו שלב תהיה הרבה יותר קלה, דבר שיאפשר לנו להתנהל בצורה טובה יותר ובכך לגרום לשינוי לקרות מהר יותר.

שלב ההכחשה – האדם אינו מכיר בבעיה שלו או בצורך שלו להשתנות. הוא אינו מודע להשלכות הבריאותיות העלולות לפקוד אותו בעתיד כתוצאה מניהול אורח חיים לא בריא ומתירני מדי. הוא אפילו לא שוקל את האפשרות לעשות שינוי!

כשהאסימון נופל – השלב בו האמת טופחת לנו בפנים. זהו השלב הראשון בו נוצר סדק בחומת ההתנגדות שלנו. הוא יכול לקרות כי פתאום ראינו תמונה או סרט ווידאו שלנו וקשה לנו להאמין למה שעינינו רואות. ואולי פשוט מתקרב אירוע משפחתי חשוב ורק עכשיו אנחנו מבינים ששום בגד לא יושב עלינו כמו שצריך… אך עדיין, בשלב זה לא מתקבלת החלטה סופית, אנו רק מהרהרים בדבר, אנו שואלים את עצמנו האם כדאי בכלל להתחיל???

שלב ההחלטה הגורלית – בשלב זה אנו כבר בטוחים ב-100% שאנו רוצים שינוי! אך אין בהכרח כי אכן השינוי יתרחש וזאת בשל נטייתנו לדחות למחר, ליום ראשון, לאחרי החגים או לאחר חופשת הקיץ….

שלב הביצוע – השלב היישומי. השלב בו מבצעים פעולות שיקדמו את מטרותינו. בין אם מדובר בהצמדות לתפריט מאוזן, שתייה מרובה, ביצוע פעילות גופנית וכו”…

שלב השמירה – השלב הקשה והטובעני ביותר. בשלב זה אנו בוחנים את עצמנו – האם השקעתנו ומאמצינו עד כה יעמדו במבחן הזמן. האם ידענו מלכתחילה לבנות תוכנית שניתן להתמיד בה לאורך זמן.

שלב המעידה – שלב נורמאלי ואף הכרחי בכל תהליך של שינוי. אין אדם שלא נופל אך הכל תלוי באופן בו הוא קם. האם הוא נשכב ומרים ידיים או מתרומם מיד וממשיך הלאה. חשוב לזכור כי השינויים המוצלחים ביותר, אינם קורים בניסיון הראשון. אלא לאחר מספר התנסויות. כל עוד ממשיכים לנסות אין הנפילה מעידה על כישלון. כל הצלחה קטנה תביא להצלחה אדירה!!!

אז כפי שכבר ציינו קודם, בתהליך המעגלי של השינוי ניתן להתקדם או ללכת אחורה וזאת בהתאם לבחירתו האישית של כל אחד מאיתנו.

זיהיתם באיזה שלב אתם נמצאים כעת? היעזרו בחבריכם לקבוצה, במנחה, בבני משפחה או בכל גורם אפשרי אחר בכדי שתוכלו להתקדם לשלב הבא. ככל שתקדימו לפעול בנידון, רוב הסיכויים שתזכו לשינוי המיוחל מהר יותר ובכך לאורח חיים בריא יותר ואיכותי יותר – וזה בהחלט מגיע לכם!

קטגוריות: כללי
Babushka

כתבות נוספות

דברו איתי
Whatsapp icon
Whatsapp icon חלי אני רוצה להצטרף
נגישות