קנו מעל 249 ₪ וקבלו משלוח חינם עד הבית
banner

שינוי אמיתי או מדומה

שינוי אמיתי או שינוי מדומה?

ישנו הבדל מהותי בין כוונה להחלטה !

המוח שלנו יודע יפה מאוד כיצד לתעתע בנו. אנו משכנעים את עצמנו שאנו בתהליך של שינוי, כאשר למעשה לא באמת עושים אותו.

בין אם מדובר בתחילת הדרך בתוכנית או בין אם מדובר בשלב מאוחר בתוכנית, על פי הכללים הבאים תוכלו לבדוק אם אכן אתם נמצאים בתהליך של שינוי אמיתי…

·  סדר בארונות ובמקרר – חלקו את האוכל כמו רמזור: מאכלים אסורים, מאכלים שניתן לאכול במידה ומאכלים שניתן לאכול בצורה חופשית. זכרו כי ‘ידידים לא רצויים’ לא מכניסים הביתה. יש לכם חולשה למאכל מסוים? פשוט אל תכניסו אותו הביתה. וגם אם במקרה הוא נמצא בקרבתכם, מספיק בביס אחד כדי להבין את הטעם…

·  אכלתם – שילמתם ! – כל ביס נחשב. התחילו לרשום כל מה שנכנס לפה, אבל הכל !!! כולל שתייה ונשנושים. עצם המחוייבות לרישום, מכניס אותנו למודעות שיכולה למנוע אכילה מיותרת…

·  נגמרו התירוצים – אל תדחו את התוכנית למחר. מעוניינים בשינוי – התחילו בו כבר היום, ברגע זה ממש…

·  גודל ההצלחה כגודל הצלחת – שימו לב לכמויות. כף זה לא מצקת !! צלחת זה לא קערה !! כל תוספת תופסת….

·  מים, מים בששון – גם בקיץ וגם בחורף, חשוב מתמיד להקפיד על שתייה של לפחות 12 כוסות מים ביום. גוונו את השתייה על ידי הוספה של לימון, נענע, סוכרזית או תרכיז לייט.

·  תזכורת על המקרר – שימו על המקרר תמונה שלכם, שתזכיר לכם מדוע לא כדאי לפתוח אותו כל רגע….המקרר הוא לא טלביזיה…

·  התיידדו עם גופכם – אל תפחדו להסתכל במראה, ואל תחמירו עם עצמכם. העריכו כל הישג קטן בתהליך ובנו מערכת ציפיות ריאלית, כזו שתצליחו לעמוד בה..

·  פנקו את עצמכם – וודאו שלא מדובר בפינוק הקשור לאוכל, יש מספיק דרכים אחרות להתפנק ולפנק…תכשיטים, איפור, הצגה, סרט, ספר, אמבטיה, מסאג” וכדומה.

·  חוזרים הביתה רעבים מיום עבודה או לימודים – וודאו שיש לכם אוכל במקרר זמין וטעים, הכינו מבעוד מועד סלט, מרק, תבשיל, בשר וכדומה.

·  בצעו פעילות גופנית באופן קבוע – ספורט עוזר לשרוף שומנים, הוא מזרז את קצב חילוף החומרים ומשפיע לטובה על מצב הרוח. רצוי לעסוק בפעילות ספורטיבית שאתם אוהבים ולהתמיד בה לפחות 3-4 פעמים בשבוע.

·  גישה חיובית הכרחית – השאירו מאחור כל גישה תבוסתנית, שלילית ומייאשת. כל הדברים שקרו עד היום שייכים לעבר, הפיקו מהם לקחים, והכניסו לחייכם שמחה, צחוק, אמונה, תקווה, אופטימיות בכל דרך אפשרית.

בהצלחה !!!

קטגוריות: כללי
Babushka

כתבות נוספות

דברו איתי
Whatsapp icon
Whatsapp icon חלי אני רוצה להצטרף
נגישות