חדש! כל התוכניות של חלי ממן זמינות לרכישה באתר!
banner

דיאטה לפי סוג דם

דיאטה לפי סוג דם, היא תוכנית דיאטה שבנה ד”ר פיטר דאדמו ומבוססת על כך שקיימים רק 4 סוגי דם בקרב בני האדם, ולכל סוג דם מתאימה תוכנית תזונה ספציפית.
ד”ר דאדמו טעון שסוג הדם הוא גורם מפתח המשפיע על בריאותו של האדם, שסוג הדם משפיע על איך גופו של האדם מגיב לאוכל, איזו נטייה תהיה למחלות, תגובת הגוף למצבי לחץ ועקה, על סוגי חיידקי המעי בקרב האדם ועוד.
הוא מדגיש שלא ייתכן שאותו המלצות תזונתיות תהיינה זהות לכלל האנשים באוכלוסייה. לכל אדם הצרכים התזונתיים שלו.
יש אנשים שיכולים להיות טבעוניים וירגישו טוב עם תזונה טבעונית ואילו על אחרים היא תשפיע לרעה, יש אנשים שעולים מהר במשקל ממזונות מסויימים אך הם לא גורמים לעליה במשקל אצל אנשים אחרים.

דיאטה לפי סוג דם - חלי ממן
דיאטה לפי סוג דם – חלי ממן

איזה סוגי דם קיימים?

קיימים 4 סוגי דם בקרב האוכלוסייה, סוג דם O,B,A.AB.
סוג הדם התפתח בקרב בני האדם לאורך האבולוציה בהתאם לשינויים הסביבתיים שהאדם נתקל בהם וכדי לשרוד.
לכל סוג דם ד”ר דאדמו ממליץ על תזונה ספציפית ואימוני כושר מתאימים.


להלן תמצית ההמלצות שלו לסוגי הדם השונים:


סוג דם O: נחשב סוג הדם הקדום ביותר והנפוץ ביותר. מומלץ להימנע מאכילה של גלוטן, מוצרי חלב, חלק מהקטניות וירקות כגון כרוב. כן ממליץ לשלה מזון מהחי כגון בשר ודגים. המלצתו לפעילות ספורט כגון ריצה, אומנויות לחימה וקרב מגע.

סוג דם A: מתאימה להם יותר דיאטה צמחונית והם מועדים יותר למחלות לב, סרטן וסוכרת. והפעילות המומלצת להם היא כזו המרגיעה ומאזנת את הגוף כגון יוגה וטאי צי

סוג דם B: מתאימה להם תזונה הכוללת בשרים, פירות וירקות שונים וזה סוג דם שיכול להסתדר עם מוצרי חלב. עליהם להימנע מאכילה של חיטה, תירס, עגבניות ועדשים. הם יותר עמידים בפני מחלות מטבוליות, ומותאמת להם פעילות גופנית הדורשת גם מעורבות מחשבתית כגון טניס, סייקלינג ושחיה

סוג דם AB: נחשב לדעתו סוג הדם המעיר ביותר מבחינה אבולוציונית, והוא שילוב של ההמלצות לסוג דם A+B ולהם מותאם גם אכילה של מוצרי חלב ויותר פירות ים ודגים.

יתרונות השיטה:

ד”ר דאדמו כתב את סדרת הספרים שלו המכילים את ההמלצות לכל סוג דם ומפרט בהם את המזונות שעל כל סוג דם לאכול או לחלופין, להימנע.
ואף מציע מתכונים רבים לגיוון הארוחות. הוא מציע תוכנית מסודרת ומפורטת למי שיעדיף לחיות לפי ההמלצות שלו.

למעבר למתכוני דיאטה באתר חלי ממן >>


חסרונות השיטה:

את ההמלצות שלו לתזונה לפי סוג דם הוא בנה לפי מחקרים שערך בקרב המטופלים שלו במרפאתו.

התוכנית לא נבדקה אף פעם במחקרים גדולים המסוגלים לבסס את אמיתותה והשפעתה ועל כן היא לא מקובלת בקרב הרפואה הקונבנציונאלית אך כן יש סקטורים בקרב הרפואה המשלימה העובדים עם תוכנית זו.

אדם שיעבוד לפי התוכנית עשוי להימנע לחינם ממוצרי מזון שונים שהוא אוהב או כאלו הנחשבים לבריאים אך אינם מומלצים לפי תוכנית דיאטה סוגי הדם.

שיטת חלי ממן – לאורח חיים בריא

דיאטה לפי סוג דם בחלי ממן:

אולם אדם שעובד לפי שיטה זו ורוצה לשלב אותה במסגרת התוכנית של חלי ממן יכול לעשות זאת.
ניתן לסמן בחוברת התחליפים, הניתנת לכל משתתף המצטרף לתוכנית, את אותם מזונות שמומלצים עבורו לאכילה לפי סוג הדם ולהתמקד בכמויות שלהם כפי שמומלץ ע”י התוכנית דיאטה של חלי ממן.

הגבלת הכמויות נחוצה לצורך ירידה במשקל. בעת תקופה של הגבלה קלורית הגוף משתמש במאגרי השומן כמקור אנרגיה לצרכים הבסיסיים שלו ומכאן נובעת ההרזיה.

מקורות מוסמכים:

https://www.dadamo.com/

קטגוריות: בריאות
Babushka

    כתבות נוספות

    דברו איתי
    Whatsapp icon
    Whatsapp icon חלי אני רוצה להצטרף
    נגישות