קנו מעל 249 ₪ וקבלו משלוח חינם עד הבית
banner

דיאטת מיצים: האם זה יעיל?

דיאטת מיצים היא שיטת דיאטה המבטיחה ירידה מהירה במשקל.
לדיאטה הזו יש מספר שמות ,אך ת’כלס זו אותה גברת בשינוי אדרת : צום מיצים, ניקוי רעלים , דיטוקס ,דיאטת שייקים וכן הלאה.

דיאטה מיצים נמצאה בספרות כשיטה לא יעילה לאורך זמן על מנת להשיג ירידה איכותית בשומן.
גם אם לפעמים התחושה היא שהגזמתי ואני חייב משהו קיצוני על מנת לעשות ריסטרט למערכת העיכול ולגוף שלי – אין בשיטה זו שום היגיון רפואי ובריאותי.

צום מיצים – האם זה יעיל ובאמת עובד?

תמיד שתיית מיצים מצטיירת אצלנו כאכילה בריאה וחיובית, טעמי מיצים הם בהחלט מתוקים, טובים ומצננים בייחוד בעונת הקיץ.

אך האם זה באמת עובד עבור ירידה במשקל ושמירה על מדדי בריאות?

אנשים מנסים לפתוח בדיאטות מיצים מכל מיני סיבות: הראשונה היא ירידה מהירה במשקל,  או יריית פתיחה לאכילה בריאה יותר, או כי הם קיבלו המלצה מחבר שעשה זאת.

יתרונות וחסרונות של דיאטת מיצים – דטוקס:

אפשר לרדת במשקל מדיאטת מיצים, אך השאלה מה בעיקר יורד, ובדיאטות כאלו קיצוניות רב הירידה היא נוזלים ושריר ולא שומן. זוהי דיאטה שאינה פתרון לטווח ארוך ויכולה להיות מאוד מסוכנת לבריאותך, מתבטא בהופעה של כאבי ראש והשמנה. באפריל 2019 פורסם כי אישה הגיעה לאשפוז עקב נזק מוחי ותת תזונה חריף בלתי הפיך כתוצאה מדיאטת מיצים ממושכת.

רוב השייקים הם ללא מקור מספק של חלבון,  גוף האדם זקוק לצריכה מינמלית של 0.8 גרם חלבון לק”ג משקל גוף  על מנת לבנות שריר, קיום מערכת חיסונית, עצמות חזקות ובכללי להימנע מחסר וליצור מחלות שקשורות בתת תזונה.

תהליך הכנת המיצים מוציא את הסיבים מהפירות והירקות. סיבים מסייעים להרגיש שובע, מעטים את קצב העיכול ומאזנים את רמות הסוכר בדם. 

לכן, צום מיצים, שהינו שתייה רק של מיצים ביום יכולה להשאיר אותך לא מסופק, לא שבע, ואם רב המיצים הם על בסיס פירות , מקבלים כמות גדולה של סוכר במשקה אחד ולכן הלבלב ייצר כמות גדולה יותר של אינסולין על מנת לאזן את רמות הסוכר האקסטרה שנכנסו לגוף בשונה מהנורמה.

צום מיצים


חסרונות נוספים של צום מיצים:

גם חוסר אכילה של כל אבות המזון כמו חלבונים, שומנים וסיבים  שמסייעים בעיכול ובאיזון של רמות סוכר, גם הם תורמים לייצור מוגבר של אינסולין על ידי הלבלב.

אם אתה טיפוס שמגיב בצורה לא טובה לשינויים דרסטיים ברמות הסוכר בדם, כשרמות הסוכר יצנחו מטה אתה תרגיש רע- זה יכול להתבטא בכאבי ראש ושלשולים.

השלשול מופיע בעקבות כמויות גדולות של סוכר שהגוף צריך לעכל בבת אחת, אין לו חומרים נוספים שמעכבים את ספיגתו כמו סיבים או שומן ולכן הסוכרים העודפים יתפנו דרך צואה מימית.

בנוסף, חוסר אכילה של מספיק קלוריות או /ואת כל אבות המזון ( מקרונוטריינטים) הדרושים לקיום הצרכים הבסיסיים של הגוף,  יכולים להאט את המטבוליזם של הגוף במטרה לחסוך קלוריות על  ידי הגוף וגם ליצור הרגשה לא נעימה של חולשה.

רוב הסיכויים שאנשים אומרים שהם מרגישים בריאים יותר אחרי דיאטת מיצים  אבל זה בהחלט אפקט פלסבו, המערכות של הגוף שלנו מנקות ביעילות בהעדר מחלה שמשפיעה על עבודתם את כל הרעלים. זוהי ממש מערכת מובנית שכוללת עבודה משותפת ועצמאית של הכבד, כליות ואף דרך העור.

מחקרים על דיאטת צום מיצים, דטוקס:

אין שום עדות מדעית שדיאטת מיצים היא בחירה נכונה על מנת לשפר את בריאותך באופן משמעותי, על אף שהפרסומות מתהדרות בכך שזה מוכח מדעית.
בשנת 2015 פורסמה סקירה מדעית שדיאטות מיצים אינן בטוחות לשימוש בבני אדם משום שכל המחקרים על בסיס בעלי חיים שניזונו משייקים של ירקות בלבד. נדרשים מחקרים נוספים על מנת להוכיח את יעילות דיאטה זו למטרת ירידה במשקל באופן חד משמעי.

החדשות הטובות – שיטת דיאטה חלי ממן

החדשות הטובות הם שקיימת דרך לרדת במשקל מבלי לשלם מחיר של איבוד שריר ונוזלים, כאבי ראש וחולשה. בשיטת חלי ממן אנחנו מציעים תזונה בריאה ומאוזנת המכילה את כל אבות המזון הדרושים לקיום הצרכים הבסיסים הקצובים לגוף, עם המלצה לאכילה של מזונות לא מתועשים , ללא כמויות גדולות של סוכר או צבעי מאכל מלאכותיים שעלולים לפגוע בבריאות.

מגוון רחב של תפריטים המספקים אלפי ארוחות בשילובים שונים שיכולים להתאים לכל עונה, אירוע, שבת וחג בשנה ויספקו את הצרכים הקלוריים והחלבונים ועדיין יספקו ירידה במשקל בצורה מאוזנת. שילוב של ירקות ופירות בשפיות יסייעו בהרגשת שובע, איזון סוכר וכמובן אכילתם לצד מזון בריא ובמינון מתאים תסייע להנות מהאפקט הטבעי של ניקוי רעלים שנעשה על ידי הכבד והכליות.

יש בשיטה גמישות רבה המתאפשרת דרך מגוון רחב של תחליפים, מתכונים טעימים והתאמה למגוון רחב של אנשים כמו העובדים במשמרות, נשים מניקות, טבעונים וכדומה.

המכתב של חלי

אשמח לראותך במפגשים של כל אחת מהקבוצות שלנו הנמצאים בפריסה ארצית – הרשמה כאן >>

קטגוריות: בריאות
Babushka

    כתבות נוספות

    דברו איתי
    Whatsapp icon
    Whatsapp icon חלי אני רוצה להצטרף
    נגישות