הצטרפות לקבוצת חלי ממן
שם
טלפון
דוא"ל
יישוב
 

סיפור ההצלחה של רונית המנחה

בהיותי ילדה אילץ אותי אבי  בדרכי שיכנוע שונות שילדה נבונה חייבת לנגן, אבל לא כל כלי נגינה מעיד עד כמה נבונה הילדה. הכלי הנכון לדברי אבי הוא כמובן האקורדיון.פעולת הנגינה מעבר לקריאת התווים בצורה נכונה היא שליטה בהרחבת המפוח והצרתו.

זה הצליח לאבי עד הרגע בו החל מרד גיל ההתבגרות. אז נכנס ברוב הדר ופאר הכלי לקופסא מיוחדת, עטוף בבד מיוחד שחלילה יישרט. וסביר להניח שהוא מונח באיזו עליית גג חשוכה ומחכה לאותה ילדה שתשמיע מנגינה גם אם יש בה זיופים ולא תמיד מזהים את השיר המנוגן.

מה שלא ידעתי אז הוא שבעתיד הרחוק אשתמש בכישורי הנגינה באקורדיון, אנפח והצר את המפוח בצורה נפלאה  אולם לא של כלי הנגינה אלא של גופי.

הכל החל בהריון הראשון, או אז "הבנתי" שעליי לאכול ולהשביע לא רק את רעבוני אלא את תאבונו של העובר הצומח ברחמי. וכעבור 9 חודשים העליתי 30 ק"ג שלהבנתי חולקו שווה בשווה ביני לבין תינוקתי. אולם לאחר הלידה גיליתי עד כמה אינו שוויוני הדבר. בתי עלתה רק 3 ק"ג ואילו כל ה-27 ק"ג נשארו אצלי.

ארון הבגדים שלי חולק ל-2: בחלק אחד שכנו בגדים יפים וחתיכיים ובחלק השני שקים ללבישה. אין ספק שבחורה בת 24, אם צעירה, אינה רוצה להיראות סבתא צעירה. אולם עם משקל עודף של 30 ק"ג כך נראיתי, כשלצידי בחור צעיר שנראה כלולב ארוך וצר במיוחד – בעלי.

זוכרים את כלי הנגינה מעברי? מיד יגיע ההקשר.

"דיאטה"- המילה נזרקה לאוויר בקול רם ולא ניתן היה לבולעה חזרה. המיומנות שלי הייתה בליעת אוכל, לא בליעת מילים.(גם ככה אני ידועה כדברנית, בלשון שפת 2012 "חופרת"). ואם דיאטה אז כמעט צום. לא? כך חשבתי. הרעבתי את עצמי והשלתי מעליי 20 ק"ג. לעשרה הנוספים לא הגעתי מעולם.

כך ניגנתי על גופי במהלך 24 שנים נוספות, מרחיבה ומצרה את מפוח גופי. אולם היה הבדל עצום בין נגינתי על האקורדיון לבין נגינת גופי, כלי הנגינה השמיע צלילים נעימים וערבים לאוזן אולם גופי בשעת נגינתו השמיע צלילים צורמים ומחרישי אוזניים.

בהתעניינותי בבחורות רבות שפגשתי בדרך ונראו נהדר, שאלתי לפשר מטה קסמם? מהו הסוד הגדול שגרם להן להשיל ק"ג עודפים ולהישאר רזות לאורך זמן, יפות וצעירות. תשובתן הייתה: "חלי ממן"!

החלטתי לבדוק, מה כבר יש לי להפסיד, הרי ב24 שנים האחרונות ניסיתי כל דיאטה אפשרית, אז עוד אחת לאוסף שהלך והצטבר.

הפתגם אומר "הצצתי ונפגעתי", ואני משנה את הפתגם שיהיה נכון עבורי, והוא : "הצצתי והרווחתי". הגעתי לקבוצה בה פגשתי מנחה נעימה ואינטליגנטית, מצאתי אנשים שמחים, אנשים שישיבתם זקופה , אנשים שגאים להכריז מהו מספר הק"ג שהשילו, אנשים שקיבלו אותי בחמימות ובהבנה, לא בשיפוטיות ולא בהתנשאות. דבר שגרם לי להרגיש בנח מהרגע הראשון. בתום המפגש שוחחה עימי המנחה והסבירה לי את עיקרי תוכניתה של "חלי ממן" והפלא ופלא גיליתי שניתן לאכול ועוד 6 ארוחות ביום, ולרדת במשקל.

בהמשך חיכיתי בשקיקה למפגש הבא ולבאים אחריו ולא ויתרתי על לכתי לקבוצה גם אם היו דברים חשובים מאד שהיוו סיבה מספקת להעדרי, לא! סוף סוף לאחר כ"כ הרבה שנים שמתי את עצמי בראש הפירמידה, בקבוצה למדתי ש "אם אין אני לי מי לי?"

תהליך הירידה במשקל הניב הרבה מעבר לתוצאה חיצונית, הוא היווה ועדיין מהווה עבורי טיפול פסיכולוגי. המפגש אחת לשבוע נותן לי כוח להתמודד עם קשיים שונים, בטחוני העצמי ודימוי הגוף שלי השתנה ב-180 מעלות, ומקרין לסביבה.

היום לאחר 17 ק"ג פחות אני גאה לומר שלמרות שבגרתי ב- 24 שנים אני נראית צעירה יותר, ילדיי (18,20,25) ובעלי גאים באמא חתיכה, באמא מחייכת, באמא שלשם שינוי גופה נשאר לאורך זמן אותו דבר.

כעת אוכל לומר בבטחה שהאקורדיון נכנס לקופסתו והושלך לבויידם לעד! לא עוד הצרת והגדלת מפוח גופי. כעת אני מנגנת על מיתרי נישמתי והצלילים ענוגים ונעימים מאד לאוזניי ולאוזניי יקיריי.

תודה לך חלי ממן, תודה לך מירה הדס, תודה לכם קבוצה יקרה, אין ספק שכולכם מהווים עבורי משפחה וגירושים במשפחה זו לא יהיו לעולם. אתם משפחה שאני גאה להיות בה ולספר עליה לכל מי שרוצה לשמוע וגם למי שלא. (אני עדיין חופרת ).

בהצלחה לכל המצטרפים למשפחת "חלי ממן", בטוחה אני שתיהנו מהדרך ושתניבו פירות רבים וטעימים להפליא.