הצטרפות לקבוצת חלי ממן
שם
טלפון
דוא"ל
יישוב
 

סיפור ההצלחה של חני קורצי

"לא האמנתי שאפשר לאכול הכל - ולרדת במשקל"

"כשהמנחה של קבוצת ההרזייה אמרה שאני יכולה לאכול אפילו שני משולשי פיצה בשבוע, הבנתי שאני במקום הנכון. היה לי קשה להאמין שיורדים במשקל ולא אוכלים רק זית אחד ביום, אבל ראיתי את ההישגים המטורפים של המשתתפים. אין מצב שהם יורדים ואני אשאר ככה, אמרתי לעצמי. אני אוכיח לכולם מי אני". סיפור ההצלחה המדהים של חני קורצי

הילה יחימוביץ' | mako | פורסם 21/08/12 07:47

מי אני: חני קורצי, בת 28, נשואה+1,  גרה בנתניה.

חני אחרי הירידה
חיה חיים בריאים ועושה לעצמה טוב. חני החדשה
 

 

מי אני במספרים:

גובה: 1.62
משקל לפני הירידה
:103 קילו
משקל נוכחי: 
64 קילו 
כמה ירדתי: 39 קילו בשמונה חודשים 
שומרת על המשקל: שנה

ראיתי את התמונות שלי ופרצתי בבכי

ביום החתונה של אחותה, לפני כשנתיים, חני כמעט ולא הצליחה לנשום. זה לא היה בגלל התרגשות; המחטב שמתחת לשמלה שלה פשוט חנק אותה. "הרגשתי כל כך רע, רציתי לקבור את עצמי. מתחת לשמלה לבשתי מחטב שמחץ לי את הנשמה. הרגשתי מגושמת, כמו איזה חייזר ענק באמצע האירוע. יומיים אחרי החתונה אחותי שלחה לי תמונה של שתינו, ואיך שקיבלתי אותה פרצתי בבכי. קלטתי כמה אני גדולה, והבנתי שאני חייבת לקחת את עצמי בידיים".

ההארה הזו הגיע אליה אחרי ילדות לא פשוטה בתור ילדה שמנה: "אנחנו חמישה אחים בבית. כולם רזים וחטובים, ורק אני 'הכבשה השחורה'. תמיד הרגשתי מקופחת, בודדה, שונה מכולם. לא ידעתי בכלל מה זה בילויים, יציאות וחברים, הייתי תמיד רק עם עצמי. אף אחד לא רצה להתקרב אלי. מי תרצה להיות חברה של 'הילדה השמנה'?".

חני לפני הירידה בחתונה של אחותה
"הרגשתי כמו חייזר ענק". התמונה מחתונת האחות שגרמה לשינוי הגדול
 

 

חני, שניסתה כבר את כל הדיאטות שבעולם, ולא הייתה מוכנה למפלה נוספת. "בכל פעם שהייתי מונעת מעצמי משהו, רק נשברתי ועליתי יותר במשקל. לאחר שכנועים רבים הלכתי עם חברה טובה לקבוצת ההרזייה של 'חלי ממן'. המנחה מיד הרגיעה אותי שאני יכולה לאכול הכל, אפילו שני משולשי פיצה בשבוע, ואז הבנתי שאני במקום הנכון. בהתחלה היה לי קשה להאמין שבאמת יורדים במשקל ולא אוכלים רק זית אחד ביום, אבל מנגד ראיתי את הירידות המטורפות של המשתתפים. אמרתי לעצמי: 'אין מצב שהם יורדים ואני אשאר ככה, אני אוכיח לכולם מי אני'. מאותו יום התחיל השינוי האמיתי שלי".

יש ארוחות חינם

הרגעים הקשים ביותר בתהליך: "בארוחות הגדולות בסופי שבוע, בחגים ובאירועים תמיד יש כל כך הרבה אוכל, שבעבר היה מפתה אותי לאכול המון מכל דבר. במסגרת התהליך למדתי שזה בסדר לאכול הרבה, אבל צריך לעשות את זה יותר ממאכלים 'חינמיים' שאין בהם הרבה קלוריות כמו מרק, ירקות מבושלים וסלטים".

חני קורצי לפני ואחרי
חני קורצי לפני ואחרי
 

 

התפריט היומי שלי:
בוקר:
 נס קפה על בסיס חלב דל שומן ושני וופלים ללא סוכר/ פיתה קלה ושתי כפות גבינה לבנה
ביניים: תפוח
צהריים: כמעט כל יום אוכלת משהו אחר - מוקפץ של ירקות עם חזה עוף או לזניה בשרית. לעיתים אני ממירה את התבשילים בפיתה קלה עם חזה עוף/ שניצל תירס/ פרגית, עם כף חומוס וסלט ירקות גדול
ביניים: חטיף אנרגיה עם נס קפה ותפוח
ערב: חביתת ירק עם בצל ופיטריות או שקשוקה, פיתה קלה, כף של קוטג' וסלט גדול
לילה: מעדן או גלידה עד 35 קלוריות ותפוח"

החלום הגדול: לרוץ את מרתון תל אביב

יום אחרי שנרשמה לקבוצה, החלה חני לעשות הליכות. "הסבירו לי שספורט יזרז אתתהליך ההרזייה. בפעם הראשונה עשיתי הליכה של 40 דקות, וזה היה מאוד קשה אבל לא ויתרתי. לפתע מצאתי את עצמי עושה הליכה ארבע פעמים בשבוע במשך 40 דקות כל פעם. אחרי חודש ניכנס לי ג'וק לראש ואמרתי לעצמי: 'חני, היום את רצה!' היה לי קשה ברמות מטורפות אבל לא ויתרתי, ורצתי 50 דקות. באותו ערב, כשחזרתי הביתה, שיתפתי את בעלי שהיום רצתי בפעם הראשונה בחיים שלי. המשפט הראשון שיצא לו מהפה, מחוסר אמונה כמובן, היה 'אחרי מי רצת? אחרי השליח של הפיצה?!' ועניתי לו: 'אתה תראה, אני עוד ארוץ במרתון של תל אביב'. היום, כשאני כבר שנה ושמונה חודשים בתהליך, רצה ארבע פעמים בשבוע, אני יכולה להגיד בגאווה ענקית שנרשמתי למרתון הריצה של תל אביב במרץ 2013. 21.5 קילומטר ריצה. זה, מבחינתי, האושר הכי גדול".

חני לפני הירידה במשקל ביום חתונתה
"הייתי מתפתה לאכול הרבה מהכל". חני לפני הירידה במשקל, ביום חתונתה
 
חני לאחר הירידה במשקל
למדה לאכול מאכלים 'חינמיים'. חני אחרי הירידה
 

 

בעלה של חני הקניט אותה, כנראה, מתוך קנאה: "בעלי שקל בעצמו 164 קילו. כשראה איך אני יורדת במשקל ועדיין אוכלת טוב, הוא התחיל קצת לקנא. הוא הוציא לעצמו תפריט מהאתר של חלי ממן והתחיל בתהליך הרזייה עצמאי. בשלושה חודשים הראשונים השיל 15 קילו בכוחות עצמו. אבל הוא הבין שעברתי גם שינוי פנימי דרך הקבוצה, והחליט להצטרף. 11 חודשים אחרי, והוא כבר ירד 48 קילו".

טיפים למי שמעוניין לעבור שינוי: "לפני שמתחילים את תהליך השינוי של הירידה במשקל, צריך לדעת לשים את עצמנו במקום הראשון. מהיום זה קודם כל 'אני' ואחר כך כולם. כשהבנתי את זה הצלחתי לרזות. לא הרגשתי בעונש או בדיאטה, ידעתי שאני חיה חיים בריאים כדי לעשות טוב לעצמי".

חני קורצי לפני הירידה
"אני אוכיח לכולם מי אני"
 
חני קורצי אחרי
מגשימה חלום ועומדת לרוץ מרתון