הצטרפות לקבוצת חלי ממן
שם
טלפון
דוא"ל
יישוב
 

סיפור ההצלחה של מעיין המנחה

חשבתי להתחיל ב "וזה סיפור ההצלחה שלי..",אבל אז עצרתי והרגשתי שההגדרה של "סיפור הצלחה" אינה מדויקת.  התיאור המדויק הוא "מעיין, בשעה טובה הצלחת לקבל את עצמך!!! "וואהו -זו בהחלט אמרה בעלת המון משמעות.

בשונה מהרבה סיפורים על אנשים שירדו עשרות ק"ג אחרי שנים רבות של תסכול ועצב, אני, עד היום ברוב חיי הבוגרים הייתי רזה . אבל, בשביל להישאר במידה 38 ניהלתי מלחמה יומיומית אל מול מה שהיה בשבילי האויב הגדול ביותר - האוכל.

במשך כל ילדותי ותקופת נעוריי הייתי שמנה, וכבר אז נאלצתי להתמודד עם כל הקשיים של אדם שמן . כבר בתקופת ילדותי סיגלתי הרגלים של אדם שמן, לאכול בסתר מגיל מאוד צעיר כי תמיד בדקו מה יש לי בצלחת  ופערו פה כאשר הייתי מבקשת תוספת.התמודדות עם הצקות חוזרות ונשנות בבית הספר בגלל היותי שמנה (הרי כולנו יודעים שילדים הם מקסימים ,אך לעיתים רבות גם מאוד אכזריים). בגיל ההתבגרות היו חוויות "נפלאות" הבושה ללכת לים עם חברים או לצאת לערבי כיתה, כי תמיד אין לי מה ללבוש וגם אם יש אז זה נראה פשוט נורא.

ידעתי שאני שמנה,כולם סביבי דאגו להזכיר לי זאת בכל הזדמנות ,הבטתי במראה (ולא היא לא אמרה שאני הכי יפה בעיר), אבל הייתי ילדה ולא ידעתי מה לעשות.

בכיתה י"ב ממש רגע לפני שמסיימים ומתגייסים לצבא החלטתי שהגיע הזמן ,ראיתי מודעה בעיתון על דיאטה "בטוחה" ואמרתי לאמא "מחר את לוקחת אותי". סוף סוף הייתי החלטית, רציתי להיות רזה ,לעשות משהו בשביל עצמי.

ואכן, אחרי 4 חודשים כמעט ללא אוכל השלתי מעצמי 28 ק"ג מיותרים וכמו שהייתי מאושרת מהמראה החדש ,מהמחמאות שהגיעו מכל עבר ומכל ההנאות הקטנות של אנשים רזים שבשבילי היו כמו חלום שהתגשם. השלתי מעצמי גם לא מעט שיער מהראש,רמת ההמוגלובין ירדה וירדה . ובמקום להתגבר על האויב הגדול שלי ולנהל אותו הוא המשיך לנהל אותי ,אך הפעם באופן קצת שונה. פחד ,פשוט פחד!!!! פחדתי מאוכל. במשך תקופות ארוכות לא אכלתי סוגים שונים של אבות המזון .

הייתי רזה ,אבל שמנה לא הצלחתי לקבל את עצמי ,לא הצלחתי לקבל את גופי ..שנאתי את עצמי. הדשא של השכן תמיד נראה לי ירוק יותר. אז נכון במהלך השנים הללו היו גם עליות ,אך אחריהם תמיד הגיעו הירידות על ידי דיאטות "כסאח" ,כך שבסך הכל אפשר לומר שעל המשקל די הצלחתי לשמור.

חלפו השנים לאחר תקופת לימודים נישאתי לאדם ואז הגיע ההריון שכמובן שינה את חיי לתמיד . חיי השתנו לא רק כאשר הפכתי לאמא ,שזה הדבר הנפלא ביותר שקרה לי בחיי,אלא שבעקבותיו עברתי תהליך שבזכותו אני נמצאת היום במקום הרבה יותר טוב ,אפשר לומר מדהים.

במהלך חודשי ההריון אכלתי מכל הבא ליד ,לחדר לידה הגעתי 36 ק"ג יותר. אז אומנם משקלו של יואבי שלנו עלה על 4 ק"ג ,אך בכל זאת היו עוד לא מעט ק"ג מיותרים. בתקופה הראשונה ירדו הנוזלים והנפיחות וחשבתי לעצמי "איזה יופי דיאטה בלי להתאמץ"  כי בסופו של ההריון הייתי בטוחה שזה יהיה הרבה יותר קשה. אך מהר מאוד הבנתי שללא שינוי מהותי באורח החיים החדש שסיגלתי לעצמי הג'ינסים הצמודים ימשיכו לנוח בארון.

החוויה החדשה של האמהות ,הקשיים הראשוניים וההתמודדות של מעבר מזוג צעיר למשפחה הייתה לא קלה.אך הקושי הגדול ביותר היה לקום בבוקר ולהסתכל על עצמי במראה .תחושה נוראית ואיומה ,הרגשתי חלשה ופשוט גועל עצמי אדיר(זו ממש הייתה התחושה). אבל,למרות התחושות הקשות לא הצלחתי לאסוף את עצמי ולחזור לתלם. שיואב היה בן 3 חודשים הצטרפו הורי לקבוצה של ניסים בראשל"צ ,האמת שהייתי די סקפטית לגבי סיכויי ההצלחה . אפילו החלטתי לקחת את התפריטים ולנסות לבד ,אך שום דבר לא הועיל ונשארתי באותו מצב של תסכול ופחד גדול שלא אצליח להיפטר מהק"ג המעיקים הללו. אחרי חודשיים של הצלחות מדהימות של הוריי וכאשר יואבי היה בן 5 חודשים החלטתי להצטרף לקבוצה באשדוד .

עזבתי את יואבי בפעם הראשונה לבד ועם המון חששות הגעתי לקבוצה . את פניי קיבלה נועה המנחה המקסימה שאמרה לי משפט אחד "הייתי שם ,אני לגמרי מבינה אותך , ביחד נעזור לך לרזות" מעבר לק"ג שהחלו לנשור הרגשתי שאני נמצאת בתוך תהליך מדהים ואני בדרכי סוף סוף לקבל את עצמי !. הסתכלתי במראה וראיתי כל סימן מתיחה ישן או חדש ,גדול או קטן ופשוט לא הפריע לי שהוא שם. למרות שבעברי הייתי כבר במשקל בו אני נמצאת היום ,היום זו הפעם הראשונה שאני שלמה עם עצמי,אוהבת את עצמי ומאושרת ממה שאני רואה במראה .

סוף סוף עשיתי משהו גדול בשביל עצמי שכמובן תרם באופן ישיר ועקיף גם למשפחתי.

חשוב לי להודות לנועה שהמון בזכותה אני נמצאת במקום הזה, מעבר להרגלי אכילה נכונים וכלים נכונים להתמודדות יומיומית  שלמדתי בכל אחת מהפגישות. למדתי להעריך את עצמי ואת היכולות שלי ,להיות שלמה עם עצמי ועם גופי ולהבין שאיך שאני אקבל את עצמי ,כך תקבל אותי גם הסביבה.

אז נועה יקרה המון תודה !

וכמובן לבעלי היקר שתמך, ועודד ואמר שתמיד יאהב בכל מצב!

אני מודה בכל יום על הרגע בו החלטתי להצטרף לתוכנית - היום בו התחלתי לקבל את עצמי, מאחלת לעצמי להפוך את ההרגלים הללו לשגרת חיים ופשוט ליהנות.

 

חווה אלברשטיין כתבה באחד משיריה: "הרגל הופך לטבע , וטבע קשה לשנות..." זהו ציטוט שמלווה אותי בתקופה האחרונה , ומקווה שהטבע הזה שיצרתי אצלי ובסביבתי הקרובה ימשיך להיות ירוק במשך כל חיי.