הצטרפות לקבוצת חלי ממן
שם
טלפון
דוא"ל
יישוב
 

סיפור ההצלחה של שרית המנחה

אימא, פעם היית דבה"

שרית הרוש השילה מעל 20 קילו ממשקלה אחרי שעשתה שינוי רציני בראש: הרבה מים, ספורט ותזונה עשירה הובילו אותה למראה חדש שמשיג לה מחמאות מכל עבר. היי, היא אפילו הכניסה את בעלה והילדים לסיפור ההצלחה. משפחה בירידה

mako | פורסם 17/10/12 11:27

מי אני: שרית הרוש, בת 43, נשואה +3, רכזת לשכת הנהלה של שירותי בריאות כללית, גרה בקריית מוצקין.

שרית הרוש לפני ואחרי
שרית הרוש לפני ואחרי הירידה במשקל
 

 

מי אני במספרים:

גובה: 164 ס"מ
משקל לפני הירידה: 87 קילו
משקל נוכחי: 64.7 קילו
כמה ירדתי: 22.3 קילו בשנתיים וחמישה חודשים
במשך כמה זמן אני שומרת משקל: שנה וחודש

שרית הרוש לאחר הירידה במשקל
שרית הרוש לאחר הירידה במשקל
 

 

שרית הייתה ילדה ספורטיבית, כיאה לבת של מורה לספורט. "הספורט היה תמיד חלק בלתי נפרד ממני, בעיקר ענף האתלטיקה הקלה: ריצות, קפיצה לרוחק ולגובה", היא מספרת. אבל בגיל 17 נגדע לה החלום, כאשר עברה ניתוח בגב עקב עקמת. "לא יכולתי לחזור להתאמן כיוון שלאורך עמוד השדרה שלי התקינו לי פלטינה וברגים. התחתנתי בגיל 19 ולאט לאט עליתי במשקל. לאחר שלוש לידות ותזונה לא נכונה הגעתי למצב בו לא יכולתי יותר".

הרגע בו הבנתי שאני עושה שינוי: "ההחלטה להיכנס לקבוצת תמיכה לא הגיעה ממקום של רצון לעשות דיאטה, אלא ממקום של שינוי בהרגלי האכילה, אורח חיים בריא יותר. חברה סיפרה לי שהיא הצטרפה לקבוצה של חלי ממן לאורח חיים בריא. הגעתי לניסיון, וכאשר ראיתי את האושר בפניהם של המשתתפים החלטתי לפרגן לעצמי ולהרשם למקום. אורח החיים שלי השתנה לחלוטין. התזונה שלי מורכבת מכל אבות המזון, כל ארוחה מורכבת מפחמימה, חלבון, שומן. בכל בוקר אני צועדת על ההליכון בביתי חצי שעה ובכל ערב שעה". 

שרית הרוש לפני הירידה
צירפה את כל המשפחה למסע לירידה במשקל
 
שרית הרוש אחרי
תזונה נכונה וצעידות הם הסוד של שרית
 

 

 "למדתי ליהנות מהתהליך ולא מהירידה במשקל"

מה היו הרגעים הקשים ביותר בעת הירידה במשקל? "קודם כל, נושא המים. בתור אחת שרגילה לשתות כוס מים אחת לחודש, הייתי צריכה להתרגל לשתות מים והרבה. כיום, לאחר שהתרגלתי, אני שותה כ-17 כוסות מים ביום. רגע קשה נוסף היה הוויתור על החשקים למתוקים. רגע קשה אחרון היה כאשר הייתי עולה על המשקל והמחוגים לא היו זזים, הייתי מתוסכלת מזה מאוד. בעזרת ההדרכה והקבוצה הפנמתי שהמספרים הם לא אלה שינהלו אותי - למדתי להנות מהתהליך ולא מהירידה במשקל".

- פרסומת -

 

התפריט היומי שלי:

בוקר- "כריך משתי פרוסות לחם עם ביצה או גבינה לבנה והמון ירקות. 
ביניים- פרי. 
צהריים- סלט ירקות גדול, מנת פחמימה (אורז, כוסמת, קוסקוס או תפו'א), מנת חלבון (חזה עוף, טבעול לייט), מנת שומן (זיתים, חומוס, טחינה או קטשופ) וירקות מבושלים. 
ביניים- כריך עם ריבה ופרי או חטיף אנרגיה. 
ערב- שתי פרוסות לחם עם ביצה וכף גבינה או טונה, ירקות ומנת שומן. 
לילה- פרי ומעדן או שני שלגוני דיאט ופרי. 
בין הארוחות אני לעתים אוכלת דברים הנקראים 'חינמיים' כמו ג'לי מרמו לייט או קרטיב דיאט".

כל המשפחה בקבוצת תמיכה

גם בעלה של שרית נכנס איתה למסע הירידה במשקל, והצליח לרדת בעצמו 18 קילו. "אנחנו מפרגנים ותומכים אחד בשני. הילדים מחמיאים לי כל הזמן. לא פעם אמר לי אחד מילדיי שאני מתלבשת כמו ילדה בת 16, וגם את המשפט: 'אימא, פעם היית דבה'. בני הקטן, בהיותו בן 10, הצטרף לקבוצת התמיכה לילדים של חלי ממן והוריד 5 קילו. הוא שומר על משקל מאוזן כבר שנתיים".

שרית הרוש לפני הירידה במשקל
שרית לפני הירידה במשקל
 
שרית הרוש לפני
שרית לפני הירידה במשקל
 
שרית הרוש אחרי הירידה
"אימא, את מתלבשת כמו בת 16". שרית לאחר הירידה
 

 

"חשבו שאני נערה צעירה"

כיצד הגיבה הסביבה לשינוי? "לא מפסיקים לפרגן לי, ונדהמים מהשינוי שעשיתי. שנה שעברה בשדה התעופה, עיכבו אותי וקראו לקצין הביטחון מאחר ולא זיהו אותי בתמונת דרכון. לא הבנתי מה הבעיה עם הדרכון שלי עד שנפל לי האסימון והבנתי שהתמונה היא מהתקופה שבה הייתי שמנה. רק לאחר הסברים ושכנועים על כך שירדתי יותר מ- 20 קילו הם נתנו לי לעבור. 

מקרה משעשע נוסף התרחש לא מזמן. ממש לפני צאתי לעבודה, טיילתי עם כלבי ליד הבית והייתי לבושה בבגדי העבודה - בגדי קופת חולים בצבעי תכלת שמאוד מזכירים מדי בית ספר. איש מבוגר ניגש אליי ושאל אותי איך יש לי זמן לפני הלימודים להוריד את הכלב לטיול. זה החמיא לי נורא שאדם בוגר חשב שאני נערה צעירה".

שרית הרוש אחרי הירידה במשקל
17 כוסות מים ביום. שרית לאחר הירידה במשקל
 

 

טיפ למי שמעוניין לעבור שינוי: "תוציאו מהלקסיקון את המונח דיאטה. תעשו שינוי לאורח חיים בריא. כדי שתוכלו להתמיד לאורח זמן, תלמדו לגוון ולשלב את כל סוגי המאכלים, אבל עדיין תתמידו בהרגלי אכילה נכונים ובריאים".